دانش آموز شماره 13

خلوتی برای ساده نویسی

دانش آموز شماره 13

خلوتی برای ساده نویسی

دانش آموز شماره 13

نویسندگان

کشف هویّت ننه قمر!

چهارشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۶:۵۳ ب.ظ

خدا از سر تقصیراتم بگذره که در پست قبل چه تهمت های ناروایی به ننه قمر بیچاره وارد کردم.

العفو.... العفو.... العفو...

دیشب بعد از محکم کاری و قفل و زنجیر کردن مودم، بازهم روند کم شدن وحشتناک حجم اینترنت ادامه داشت. بطوریکه در کمتر از 5 ساعت چیزی نزدیک به 3 گیگ از حجم کسر شد. بدون هیچ دانلود یا استفاده زیاد (فقط باز کردن چند سایت و وبلاگ)

دیشب تمام کار و زندگی رو رها کردم و تصمیم گرفتم که این مسئله رو برای همیشه حل و دفن کنم. بنابراین با مشورت دیگران درنهایت به کشف بزرگی رسیدم:

ننه قمر در کنارم بود و من تشنه لبان می گشتم!

به عبارت دیگه هرگز فکر نمی کردم عنصر خیالی ننه قمر تا این حد به خودم نزدیک باشه (حتی نزدیک تر از رگ گردن!) و اسم واقعیش هم ویندوز 10 باشه!

تازه فهمیدم که ویندوز 10 (که به تازگی نصب کردم) به طرز وحشتناکی اینترنت مصرف میکنه و همیشه جلوی آیینه در حال رسیدن به قِر و فِر خودشه و مدام از بالا تا پایینش رو (از خود ویندوز تا آپ هایی که اصلا اسمشون رو نشنیدیم) بدون اجازه به روزرسانی میکنه و درنتیجه بهتره کسانی ازش استفاده کنن که کمی آچار به دست باشن و از پیچ و مهره هاش سر در بیارن تا مثل حقیر در عرض چند ماه به اندازه تمام عمرشون گیگ از دست ندن.

یه جورایی یاد رانندگی بعضی ها افتادم که پشت فرمون ماشین 500 میلیونی با تعداد زیادی ایربگ نشسته ولی فرهنگ رانندگیش همچنان با پیکان 48 مطابقت داره! چون بچه شو پشت فرمون تو بغلش گرفته و نمی فهمه که اگه به هر دلیل ایربگ ماشین عمل کنه، اون طفل معصوم در بهترین حالت متصوره از حالت ماده به انرژی تبدیل میشه. البته شاید هم چون خودم پراید سوارم بهشون حسادت میکنم :-)))

خب یکی نبود به خودم بگه پدرجان! وقتی که نهایت سوادت از علم کامپیوتر در این حده که فقط می تونی با کبریت لپ تاپو روشن کنی و وقتی کارت تموم میشه با یه لیوان آب خاموشش کنی، آخه تو رو چه به ویندوز 10 ؟!!

البته تقصیر برادرم بود که به زور اومد و نصبش کرد. وگرنه برای من همچنان ویندوز 7 یک نرم افزار لاکچری و لوکس محسوب میشه که هنوزم بلد نیستم مثل بچۀ آدم باهاش کار کنم.

خوشبختانه بزرگواری و نظر لطف یکی از دوستان هموبلاگی و متممی جناب آقای سعید فعله گری که از اساتید این حوزه (و به قول خودشون معشوقۀ نرم افزار) هستن، در نیمه های شب به دادم رسید که به صورت تلفنی از غرب کشور به این بیسوادِ مستقر در شرق کشور راهنمایی های ارزنده ای انجام دادن و مشکل کاملاً برطرف شد که در اینجا به صورت ویژه ازشون تشکر میکنم.

ضمناً عزیزانی که مشکل مشابه دارن رو ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیزگاری، به وبلاگ این دوست کاربلد و عزیز راهنمایی می کنم.

باشد تا رستگار شویم.

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.