بـه همیـن سـادگـی

دانـش آمـوز شـمـاره ۱۳

بـه همیـن سـادگـی

دانـش آمـوز شـمـاره ۱۳

بـه همیـن سـادگـی

شعورم در حـدّ همین نوشـته هاست. کم و زیادش رو به بزرگی خودتون ببخشین. ممنون

نویسندگان

ننه گُل ممد...

پنجشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۳۱ ق.ظ

چندباری از جلوی روستای کلیدر رد شدم و هر بار با دیدن تابلوی اونجا، با خودم گفتم که در اولین فرصت بشینم این شاهکار استاد محمود دولت آبادی رو بخونم که خب مثل همیشه گویا زمانش هنوز فرا نرسیده.

امروز سری به گوگل زدم برای یک سوال که طبق معمول هدایت شدم به یه چیز دیگه و اون چیزی رو که میخواستم، کلاً از یادم رفت! نمیدونم چی شد که به ترانۀ "ننه گل ممد" رسیدم!

(که گویا قهرمان یا یکی از شخصیتهای رمان کلیدر جناب محمود دولت آبادیه)

.

صد بار گُفتُم پلو مخور ننه گُل ممد. صدبار گُفتُم همچی مکو ننه گل ممد ...

(متن شعر با اولین سرچ دیده میشه)

.

با دیدن شعر، یادم اومد که در سمینار زمستان 94 شهر سبزوار بنا به دعوت میزبان محترم، از یک گروه 3 نفره دعوت شد برای اجرای زندۀ "ننه گل ممد" با زبون محلی، که خیلی زیبا هم اجرا کردن.

امشب گشتم فایلشو گیر آوردم و آماده کردم واسه اینجا.

البته این سمینار خیلی ساده و به دور از تشریفات برگزار شده بود و فیلمبردار هم نداشت. این فیلم توسط گوشی گازوییلی خودم گرفته شده که برای کم کردن حجم، حسابی گند زدم به کیفیتش.

دریافت

**********************

فیلم بربادرفته رو دیدین؟

توش یه صحنه هست که اون آقای قهرمان داستان (همونی که همیشه به جای شلوار، یه استرج زنونه پاش کرده!) میخواد سوار اسب بشه. 3 تا اسب تو تصویره که بین اونا یک اسب قهوه ای هم هست.

خواستم عرض کنم که میزان استعداد و درک موسیقی من یه چیزی در حد و و اندازه اون اسب قهوه ایه. ولی با این حال، الان که گوش میدم خیلی لذت می برم از اینکه 3 تا جوون با کمترین امکانات، این ترانه رو چقدر خوب اجرا کردن. مخصوصاً با صدای خواننده خیلی حال کردم. فامیلش رو یادم رفته. اگه پیدا کردم حتما می نویسم.

.

پ.ن) اگه خواستین به کلیدر سری بزنین، از جاده مشهد ـ قوچان، به سمت سبزوار تشریف ببرین که شهر چکنه (زادگاه پروفسور صادقی جراح معروف قلب) هم بین راهتونه. البته نمیدونم راه دیگه ای هم داره یانه. من فقط از این جاده بلدم
۹۵/۱۲/۱۹
سعید یگانه