دانش آموز شماره 13

خلوتی برای ساده نویسی

دانش آموز شماره 13

خلوتی برای ساده نویسی

دانش آموز شماره 13

نویسندگان

از بهترین روشهای ایجاد آرامش برای آقایون

چهارشنبه, ۸ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۴۶ ق.ظ

شکی نیست که شرایط جامعه امروز ما اونقدر سخت و پیچیده شده که همۀ انسانها نیاز به اندکی آرامش و حال خوب دارن. مخصوصاً آقایون که به نظر میرسه خیلی خسته تر باشن.

بنابراین در اینجا به چند روش کاملاً ایرانیزه در راستای ایجاد یک حس خوب آرامش که جواب خودشون رو هم بخوبی پس دادن اشاره می کنم (البته منحصراً برای آقایون)

حالت اول

خیابون

اگه پشت فرمون بودین و دیدین که راننده خودروی جلویی تون خانومه، در اینجا یکی از بهترین شرایط ایجاد یک حس خوب براتون فراهم شده.

این موقعیت نصیب هرکسی نمیشه. قدرش رو بدونین و فرصت رو از دست ندین.

بدون توجه به اینکه اون خانوم رانندۀ خودروی جلویی، با چه سرعتی داره رانندگی میکنه، بوق ممتد رو پشت سرش گرفته و خودتون رو یک شخصیت بسیار مهم و ارزش آفرین جلوه بدین بطوریکه هرکسی این صحنه رو ببینه با خودش بگه:

عجب آقای (مثلاً) دکتر مسئولیت پذیری. کاملاً مشخصه که مریضش تو اتاق عمل داره میمیره و منتظره که ایشون سر برسه و جراحیش کنه و ثانیه ها براش ارزشمنده.

ضمناً اصلا هم مهم نیست که ماشین زیر پاتون مثلاً نیسان آبی باشه! مهم فقط خلوص نیّت و انگیزه شماست.

حالت دوم

  دوربرگردون 

ناگهان می بینین که موقع پیچیدن در یک دوربرگردون افتادین پشت سر یک رانندۀ خانوم. قبل از هر چیز بهتون تبریک میگم. چون قطعاً از بندگان خوب و صالح درگاه خداوند هستین که این موقعیت استثنایی براتون فراهم شده.

تحقیقات نشون داده که بوق ممتد به تنهایی در این مواقع کارایی زیادی نداره. بلکه باید سرتون رو از پنجره بیرون آورده و تمام آموخته های فرهنگی که از ابوی گرامی و والده محترمه در وجودتون نهادینه شده رو یکجا نثار اون خانوم کنین.

ضمناً اگه این حرکت باعث تصادف اون رانندۀ خانوم بشه امتیاز بالاتری رو کسب کردین. آفرین بر شما!

خدای نکرده زبونم لال، اینجور مواقع سوسول بازی درنیارین و احساس مسئولیت احمقانه بهتون دست نده که سعی کنین خودتون رو برسونین به منتهاالیه سمت راست اون خانوم و با کمی دورگرفتن بیشتر، یک محیط امن براش درست کنین.ابداً . 

خاک بر سر سوسولهایی که از این کارا میکنن. حال آدم رو بهم میزنن.

حالت سوم

داخل کوچه

اگه توی یک کوچه تنگ دیدین که یه خانوم داره دور سه فرمون میزنه بدونین که اون روز، روزیه که هفتاد هزار فرشته به درگاه پروردگار التماس کردن تا این موقعیت رو براتون ایجاد کنه. افسوس میخورم به این موقعیت.

در این مواقع بهترین کار اینه که نور بالا رو بندازین تو چشم رانندۀ خانوم و تا حد ممکن بچسبین به در ماشینش.

البته دیده شده که بوق ممتد هم در این مواقع خوب جواب داده.

یه وقت احمق نشین و فکر کنین که باید خدای نکرده روم دیوار، گلاب به روتون، چراغ اصلی رو خاموش کنین و چندین متر فاصله رو حفظ کرده و چند ثانیه از عمرتون رو هدر بدین. اصلاً و ابداً.

حتی دیده شده بعضی ها اونقدر چاپلوس و حال بهم زنن که سرشون رو میندازن پایین و مثلا با موبایلشون ور میرن که اون خانوم بدون احساس سنگینی زیر نگاه اون آقا، با راحتی بیشتری دورش رو بزنه.

چقدر این جماعت تهوع آور هستن! باید زیر مشت و لقد (لگد) گرفتشون. والا

یادتون نره در این مواقع فقط به بیمارتون تو اتاق عمل فکر کنین و ارزشمندی ثانیه ها ! هیچ چیز دیگه ای اینجا اهمیت نداره. هیچ چیز

راستی در موارد بالا هم اگه یک بیشعور چاپلوسی بهتون تذکر داد که ممکنه اون خانوم راننده، به جای همسر یا خواهر خودتون باشه بزنین تو دهنش. محکم هم بزنین!

اصلا به اون چه که به ناموس شما کار داره.

نمیدونم واقعاً این ملت مگه خودشون خواهر و مادر ندارن؟!

*******************************

مطمئن باشین با بکارگیری این اصول،  وقتی که برگشتین خونه احساس آرامش عمیقی رو تجربه خواهید کرد.

ضمناً این مورد رو هم اضافه کنم که هر زمانی دیدین یک خانوم پشت فرمون نشسته، فقط و فقط می تونه یک حالت وجود داشته باشه و لاغیر:

زن ی ک ه (...) با پول شوهرش سوار این ماشین شده!

به امید روزی که اونقدر تکنولوژی پیشرفت کنه که همزمان با دیدن یک خانوم پشت فرمون، قادر باشیم شوهرش رو بگیریم زیر مشت و لگد که چرا برای این زنیکه (!) ماشین خریدی؟!

درنهایت هم تفاوت مدل خودروی شما و اون خانوم نقش بسیار تعیین کننده ای داره.

اگه شما پشت فرمون پیکان یا وانت یا تاکسی بودین و خانوم هم پشت یک شاسی بلند لوکس، حتماً فوران روح آریایی یادتون نره!

******************************

پ.ن) در عنوان متن، در اصل به جای واژه آقایون، باید از عبارت "بعضی از آقایون" استفاده می شد که به علت جا گرفتن بیش از حد، این زحمت رو بر عهده خواننده گرامی انداختم. شرمنده

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.